Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Destek
Malta Resimler Malta Hakkında Malta Vizesi Bize Ulaşın
 

Malta Vizesi
Malta Vizesi

Firmamız Malta konsolosluğu'nun Akredite acentadır.

Malta Schengen bölgesinde yer alan, dolayısıyla ziyaret için Schengen vizesi talep eden bir ülkedir. Geçerli bir yeşil pasaporta sahip TC vatandaşları vize almaya gerek kalmadan, 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla Malta’yı ziyaret edebilir. Malta vize başvuruları, konsolosluk tarafından bu amaç için yetkilendirilen VFS Global aracılığıyla yapılmaktadır. Başvurular Ankara, İstanbul (Harbiye ve Altunizade), İzmir, Bursa, Gaziantep, Edirne, Antalya ve Bodrum’dan yapılabilir. Başvuru için çağrı merkezi aranarak randevu alınır. Başvuru sahiplerinin pasaport geçerlilik süresi Malta ziyaretinin bitiminden itibaren 3 ay daha geçerli olması gerekir. Malta başvuruları için önemli bir husus da seyahat sigortasıdır. Malta bir Schengen bölgesi olduğu için seyahat sigortasının tüm Schengen bölgelerinde geçerli olması gereklidir. Buna ek olarak, seyahat bitiminden sonra 15 gün daha sigorta geçerli olmalıdır.

Malta için Turistik, Ticari ve Öğrenci vizesi başvurusu yapılabilir. Her başvuru şekli için farklı evraklar gereklidir. Evrakların başvuru öncesinde tam ve doğru hazırlandığından emin olunmalıdır. Turistik vize için otel rezervasyonu yapılması, aile ziyareti için davet mektubunun olması son derece önemlidir. Seyahat süresi boyunca masrafları karşılayacağınızı kanıtlamak ve bunun içinde banka hesabınızda yeterli miktarı 3 ay boyunca bekletmeniz gereklidir. Eski pasaportunuz var ise işlenmiş sayfaların fotokopisi de evrakların arasına konmalıdır. Malta Ticari vize başvurusu için ise iş ile alakalı ülkeyi ziyaret edeceğinize dair evrakları mutlaka konsolosluğa sunmalısınız. Ticari ve Turistik vizenin sonuçlanması 5 ile 7 iş günü arasında sürmektedir.

Malta öğrenci vizesi başvuruları da VFS Global aracılığıyla yapılmaktadır. Öğrencilerin eğer yeterli birikimi ve geliri yoksa aileden birinci derece akrabaları kendisine sponsor olabilirler. Bunun içinde Malta’da kalacağı gün başına 48 Euro olarak hesaplanıp bankada hesabında gösterilmesi gerekir. Yeşil pasaporta sahip öğrenciler 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla Malta’da eğitim alabilirler. Ancak, yeşil pasaportu olup da 90 günden fazla eğitim almak isteyen öğrenciler Malta’da okulları yardımıyla şahsen başvuru yaparak bu süreyi uzatabilirler.

Karya International olarak sizlere uzun yıllardır vize danışmanlığı hizmeti vermekteyiz. Evrakların toplanması, başvurunun yapılması ve sonraki süreçte pasaport takibi yapılması ve pasaportunuz alınması konusunda sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.Malta Dil Okulları | Malta Yaz Okulları | Malta Vizesi | Malta Dil Okulu | Malta Resimleri | Malta Hakkında | Bize Ulaşın